У США збудують ділянку дороги з динамічною зарядкою електромобілів

Поділитися

Губернатор штату Мічіган Гретхен Вітмер (Gretchen Whitmer) оголосила про плани побудувати першу в США систему заряджання електромобілів під дорожнім покриттям. Перша ділянка дороги довжиною всього 1 милю (1,6 км) буде запущена в експлуатацію до 2023 року.

«Ми станемо лідерами в галузі транспорту майбутнього та електрифікації, наростивши виробництво електромобілів і знизивши споживчі ціни, а система бездротової дорожньої зарядки стане черговим фрагментом екологічного пазла», — прокоментувала проект губернатор Вітмер. Система з підтримкою динамічної та стаціонарної зарядки електромобілів з’явиться на невеликій, всього 1,6 км, ділянці дороги під Детройтом.

Керівництво пілотним проектом буде доручено ізраїльському стартапу Electreon, який забезпечить розробку, тестування та впровадження системи – компанія перемогла у конкурсі, оголошеному у вересні 2021 року. Безпосередню участь у проекті також візьмуть компанії NextEnergy та Jacobs Engineering Group за сприяння Ford, DTE Energy та мерії Детройта. Департамент транспорту Мічигана виділить $1,9 млн, а решта витрат візьме на себе Electreon — у стартапа, ймовірно, буде шанс отримати значний контракт, якщо пілотний проект визнають успішним.