Компанія Continental нещодавно представила «зарядного робота»

Поділитися

Автомобільний постачальник Continental нещодавно представив «зарядного робота», який покликаний зробити зарядку зручнішою.

Continental співпрацює зі стартапом Volterio у цьому проекті. Обидві компанії планують підготувати «майже серійні» системи до середини 2022 року та планують розпочати серійне виробництво у 2024 році, йдеться у прес-релізі Continental.

Апаратне забезпечення схоже на обладнання для індуктивного бездротового заряджання, яке продемонстрували інші компанії. Як пояснили Continental, наземний робот, підключений до джерела живлення, автоматично підключається до приймача, встановленого під автомобілем.

Однак, на відміну від індуктивної зарядки, потужність передається через фізичну сполуку, зазначає Continental. Це означає, що витрачається менше енергії, ніж при індуктивній зарядці, яка використовує магнітне поле передачі енергії транспортному засобу. Continental заявляє, що прототип системи може заряджатися від 22 кВт змінного струму або 50 кВт постійного струму.

Однак не всі згодні з тим, що бездротова зарядка буде кроком вниз ефективності заряджання. Національна лабораторія Ок-Ріджа (ORNL) Міністерства енергетики в 2018 році заявила про передачу 120 кВт електроенергії бездротовою мережею із заявленим ККД 97%. У 2020 році ORNL продемонструвала передачу 20 кВт з повітряним зазором 11 дюймів, досягнувши заявленого ККД 92%.

Дизайн Continental, принаймні, означає, що водіям не доведеться паркуватися прямо над стаціонарним бездротовим зарядним майданчиком. За словами Continental, робот може враховувати усунення до 11,8 дюймів, хоча він не згадав про деякі потенційні перешкоди рішення для ходової частини транспортних засобів, таких як зимовий сніг, лід та дорожній бруд. Тим не менш, це звучить як краще рішення, ніж «зміїний» зарядний пристрій Tesla, показаний у 2015 році, і менш складний, ніж пристрій китайської фірми Aiways, невеликого робота, що викликається через програму.

Автоматизована зарядка може стати більш важливою, якщо безпілотні автомобілі колись стануть мейнстримом. 

Тим не менш, навіть керовані людиною електромобілі можуть виграти від більш впорядкованої процедури зарядки, і це може стати відмінністю домашньої зарядки для розкішних автомобілів.

Бездротова індуктивна зарядка може збільшити продаж електромобілів, стверджує виробник обладнання WiTricity.