Bentley почне випускати електромобілі в 2025 році — на оновлення виробництва витратять £2,5 млрд.

Поділитися

Виробники розкішних автомобілів дотримуються різного підходу до міграції на електротягу. Графік переходу на випуск електромобілів конкретної марки залежить від наявності у компанії стратегічних партнерів та орієнтації на різні цільові аудиторії. Марка Bentley, що належить агресивно електрифікованому концерну Volkswagen, свій перший електромобіль випустить у 2025 році.

Це досить тривалий термін підготовки «електричного дебюту», якщо врахувати, що ще в 2019 році було представлено концепт EXP 100 GT, що поєднує чотири електродвигуни із запасом ходу 700 км і часом розгону до 100 км/год за 2,5 секунди. Раніше представники марки зізнавалися, що електромобілі Bentley можуть бути на рівні платформи уніфіковані з машинами Audi. До 2030 Bentley повністю припинить випуск автомобілів з ДВС, а до 2026 в гамі марки не залишиться моделей без тягових електродвигунів у складі силової установки.

Вже зараз клієнти Bentley можуть замовити гібриди кросовера Bentayga і седана Flying Spur, що підзаряджаються, але лише після комплексної реконструкції підприємства в британському Крю компанія зможе випускати електромобілі серійно. За словами представників Bentley Motors, на переозброєння заводу та супутні цілі буде витрачено 2,5 млрд британських фунтів ($3,4 млрд), і найближчим часом компанія відмовиться від випуску ДВЗ із дванадцятьма циліндрами. Штат підприємства налічує 4000 висококласних фахівців, які мають величезний досвід дрібносерійного виробництва автомобілів з урахуванням індивідуальних побажань клієнтів. Їм знайдеться гідна робота після переходу на випуск електромобілів.

Торік виручка Bentley зросла на 31% за рахунок зростання попиту на автомобілі верхнього цінового сегмента. Споріднена марка Lamborghini виділила $1,7 млрд на освоєння випуску гібридів, що заряджаються. З наступного року вона припинить випуск моделей, що оснащуються виключно ДВЗ. На зміну моделі Aventador наступного року прийде спорткар із 12-циліндровим ДВС, що входить до складу гібридної силової установки з можливістю зарядки від мережі. Перший «чистокровний» електромобіль марки Lamborghini з’явиться у другій половині десятиліття, він буде ставитися до класу GT з посадковою формулою «2+2 місця» та двома дверима. Конкуруючий з Bentley виробник Rolls-Royce теж пообіцяв до 2030 перейти виключно на електротягу, але свій перший електромобіль вже номінально представив.