Tesla планує наростити виробництво на своєму німецькому заводі під Берліном. Причина — “дуже хороші показники продажів”, про які заявив керівник фабрики Андре Тіріг у коментарі агентству DPA, цитованому Reuters.
“Ми маємо дуже хороші продажі й тому переглянули наші виробничі плани на третій та четвертий квартали у бік збільшення,” — сказав він, не розкривши конкретних цифр.
Втім, офіційна статистика свідчить про протилежне.
Різке падіння продажів у Європі
З початку 2025 року реєстрації Tesla в ЄС скоротилися на 43,5% у порівнянні з минулим роком — до 77 446 авто, за даними Європейської асоціації автовиробників (ACEA).
У Німеччині, одному з ключових ринків, Tesla програє конкуренцію місцевим та китайським брендам: продажі за перші сім місяців року впали на 57,8%, повідомляє агентство KBA.
Загалом, за невеликими винятками, результати Tesla в Європі демонструють негативну динаміку. Водночас компанія намагається показати оптимізм.
“Ми постачаємо авто більш ніж у 30 ринків і однозначно бачимо там позитивні тенденції,” — додав Тіріг.
Чому ситуація складна
У Німеччині Tesla випускає лише один електрокросовер — Model Y. Ще донедавна це був найбільш продаваний автомобіль у Європі та світі, але цей титул компанія вже втратила.
Ілон Маск пояснив падіння продажів оновленням виробничих ліній під рестайлінг. Проте факт залишається фактом — Tesla поки не змогла повернути втрачені позиції.
Виробник, який дедалі більше інвестує в штучний інтелект та роботику, традиційно не розкриває конкретних даних про виробництво на різних заводах і не деталізує постачання по моделях та ринках. Model 3 і Model Y компанія подає разом, а Model S і Cybertruck взагалі об’єднуються в категорію “Інші”.

Джерело: https://insideevs.com/