Представлений ультракомпактний електромобіль iEV Z дешевше 6000 євро, який може змінювати довжину

Поділитися

Датська компанія iEV Motors представила дуже компактний електромобіль iEV Z, габарити якого становлять 78 см завширшки, 145 см заввишки та 198 см завдовжки – останній показник залежно від потреб власника може змінюватися. Важить машина лише 220 кг.

Якщо у власника iEV Z виникає потреба посадити в салон пасажира, приводи електромобіля розкладають друге сидіння за водійським і подовжують кузов до 235 см. І це ще не все: крім пасажира, в салон можна занурити ще й багаж, збільшивши довжину машини до 275 см. Як повідомляє виробник, усі ці маніпуляції займають лічені секунди.

Просунутих технічних характеристик такого електромобіля чекати не варто: тут є тільки один мотор потужністю 1 кВт (1,36 к.с.), який розганяє машину до 45 км/год, а акумулятор ємністю 3,3 кВт·год забезпечує запас ходу в 100 км та повністю заряджається за 3 години. Додатковим джерелом живлення є сонячні панелі, розміщені на даху. Якщо дозволяють місцеві закони, каже автовиробник, на цьому електромобілі можна їздити навіть велосипедними смугами.

Ультракомпактний iEV Z надійде у продаж вже цього року. Перші 50 покупців зможуть придбати його за €5 850. Через деякий час з’явиться просунута версія машини iEV Z+.