Нова революційна технологія дозволить заряджати електромобіль за 10 хвилин

Чимало людей боїться, що електромобіль просто не зможе довезти їх туди, куди вони хотіли б… і не купують їх.

“Страх дистанції” абсолютно реальний і відвертає чимало потенційних покупців від того, щоб стати щасливими власниками електромобілів.

Обмежений кілометраж пробігу на одній зарядці в сукупності з нинішнім тривалим часом зарядки, що може зайняти годину, а то й більше, не надто допомогає у просуванні електомобілів на ринку. Проте нова технологія вчених з університету у місті Пенн дозовляє заряджати електромобіль до 100% за лічені хвилини.

“Ми продемонстрували, що можемо достатньо зарядити електромобіль за 10 хвилин для того, щоб він проїхав 300-400 км”, – говорить інженер=хімік Чао-Янг Ванг. “А найголовніше, що ми можемо це робити до 2500 разів, що еквівалентно мільйону кілометрів подорожей”.

Кількість циклів зарядки є надзвичайно важливим для будь-якої батареї, що вірно, як для смартфонів, так і для електромобілів, оскільки він означає ту межу, після якої батарея стане деградувати та стане неужиточною.

Якщо слухати заяви американських вчених, то їм вдалося подолати найбільшу перешкоду у XFC (eXtreme fast charging – надшвидкій зарядці) – покриття літію, що значно погіршувало, як безпеку, так і якість батарей під час швидкої зарядки.