Норвезький електромобіль Fresco XL вміщує 8 осіб та має запас ходу 1000 км

Поділитися

Норвегія вважається провідним європейським ринком електромобілів. Ніде більше не продається більше електромобілів по відношенню до розміру ринку та населення. Це було лише питання часу, коли і там з’явиться новий стартап із планами з виробництва автомобілів.

Норвезька компанія Fresco Motors, яка раніше презентувала концепт-кар під назвою Reverie, кілька днів тому продемонструвала свій новий електромобіль.

Стартап представив 8-місний повнопривідний електромобіль Fresco XL, який може проїхати 1000 км без підзарядки. Електромобіль виглядає як елегантний седан, але має багато характеристик мінівена.

Назва XL, ймовірно, означає простір, який він пропонує всередині. Образ автомобіля, яким поділився стартап, не створює враження, що в ньому можуть розміститися вісім людей.

У прес-релізі Fresco повідомляє, що XL буде не тільки електродвигун на кожній осі, але і запас ходу близько 1000 км на одній зарядці.

«Через суворий клімат, в якому знаходяться наші клієнти, ми вирішили оснастити кожну вісь власним електродвигуном», — сказав Еспен Квалвік (Espen Kvalvik), генеральний директор і голова правління Fresco. «Це стандартне обладнання не тільки забезпечить краще зчеплення на слизьких дорогах, але і повний привід (AWD) зробить Fresco XL здатним долати бездоріжжя».

Крім цих ключових функцій Fresco згадує деякі практичні програми, в яких можна використовувати їх електричні XL, наприклад, вони можуть стати резервним джерелом живлення в умовах нестачі енергії і можуть використовуватися як кемпер.

Компанія Fresco Motors, названа на честь американського футуролога Жака Фреско, була заснована у 2017 році. Попередній концепт-кар Fresco Reverie так і не був запущений у виробництво після його презентації у 2019 році. Fresco стверджувала, що Reverie розвиває максимальну швидкість до 300 км/год і може розганятися від 0 до 100 км/год лише за дві секунди.