Компанія NISSAN припиняє розробку двигунів внутрішнього згоряння майже на всіх ринках

Поділитися

Компанія Nissan Motor вирішила припинити розробку нових бензинових двигунів для Японії, Європи та Китаю. Щоб відповідати глобальним нормам викидів, що посилюються, інвестиції будуть перенесені з двигунів внутрішнього згоряння на розробку приводних пристроїв для електромобілів (EV) і гібридних автомобілів (HV). Це перший випадок коли велика японська автомобільна компанія оголосила про політику припинення розробки двигунів. Глобальне зрушення в галузі електромобілів поширюється і на розробку ключових деталей для автомобілів.

Nissan вже припинив розробку двигунів внутрішнього згоряння для європейського ринку, оскільки майбутні стандарти екологічних викидів Євро-7 є величезною проблемою для автомобільних компаній. Японська марка, як повідомляється, вже підрахувала, що ці нові правила значно збільшать витрати на НДДКР бензинових та дизельних агрегатів наступного покоління.

Щодо Китаю та Японії, то Nissan поступово згортає розробку нових двигунів внутрішнього згоряння і для цих двох ринків. Натомість автовиробник оновить та покращить існуючий асортимент моторів, що працюють на паливі. Також Nissan приділить особливу увагу тим агрегатам, що використовуються у гібридних автомобілях. Джерела, знайомі з планами компанії, повідомили Nikkei, що жодні заводи з виробництва двигунів не будуть закриті та робочі місця не будуть втрачені.

Що стосується Сполучених Штатів, то у звіті стверджується, що Nissan продовжить розробку нових газових двигунів в основному для ринку вантажівок та позашляховиків, де бренд, як і раніше, бачить певний попит на автомобілі з традиційними агрегатами. Проте, як повідомляється, компанія значно скоротить свої щорічні інвестиції в дослідження та розробки ДВС, які сьогодні становлять близько 500 мільярдів ієн (більше 325 мільярдів рублів). Очікується, що більшість зекономлених коштів буде спрямована на розробку нових електричних силових агрегатів та транспортних засобів.