Чутки: Берлінський завод Tesla може відкритися вже цього року

Поділитися

Пол Фосс, дописувач CleanTechnica каже, що в Інтернеті поширюється такий жарт: Один громадянин Німеччини запитує: «Ви думаєте, Tesla може побудувати Giga Берлін так само швидко, як це зробила Giga Шанхай?» Другий громадянин Німеччини відповідає: «Я думаю, вони могли б, якщо вони сповільнюються!» Мабуть так деякі люди в Німеччині вихваляються, вони на три місяці випереджають графік. Нещодавно Джонна Крейдер писала, що діяльність на майданчику нової фабрики протікає швидко та шалено, знявши відео нижче.

Ідея про те, що темпи будівництва Giga Берлін можуть бути настільки випереджаючим, коли фабрику в Шанхаї свого часу було завершено в рекордні терміни, викликав неабияку стурбованість. Новини на головній сторінці в Business Insider, яка стверджує, що автомобілі Tesla можуть почати випускатися з Берлінської фабрики вже в цьому році.

ВІдмітимо, що Bloomberg повідомляє, Tesla знадобилося всього 168 днів, щоб почати виробництво автомобілів у Шанхаї після затвердження останнього дозволу. (Процес отримання дозволів просувався швидкими темпами також завдяки заохоченню місцевих та національних чиновників.) Перемогти цю позначку в Німеччині, де ефект профспілок та екологів сильніший, ніж у Китаї, буде справді приголомшливим подвигом.

Секрет у тому, що Тесла вчиться на всьому, що робить. Так само, як на створення першого елементу потрібна година, для створення другого потрібно лише 40 хвилин, а третього — 30 хвилин. Так як конвеєрна лінія Генрі Форда значно скоротила час, необхідний для побудови автомобіля із стандартизованих деталей, стандартизація Tesla будівництва заводу означає, що компанія може будувати кожен наступний швидше і дешевше, ніж останній.

Як каже Меттью Деборд, «Tesla будує нові заводи зі швидкістю, що вдвічі швидше, ніж інші виробники автомобілів нещодавно побудували об’єкти. Заводу Volvo в Південній Кароліні знадобилося близько двох років, щоб почати випускати транспортні засоби з лінії». Volkswagen почав будувати нову конвеєрну лінію для електромобілів на своєму заводі в Чаттанузі, штат Теннессі, на початку цього року, але перші електромобілі там не будуть виготовлені до 2022 року — два повних роки потому.

У підсумку, Tesla не тільки робить революцію в автомобільному бізнесі, але й робить революційний процес виробництва, а також розробляє свою «машину, яка будує машину «. Автомобільні заводи не унікальні. Зміни, які Tesla впроваджує у виробництво, матимуть наслідки для кожної галузі — від суднобудування до виробництва літаків, до будівництва будівель тощо.

Геній Ілона Моска не просто в тому, що він передбачив появу електромобілів, а в тому, що він розумів, скільки секторів економіки дозріли. Прискорений темп виробництва фабрики Tesla повинен надсилати ударні хвилі через кожну залу засідань у світі. Основним принципом капіталізму є «творче руйнування», і немає більш творчого руйнівника, ніж Ілон Маск.

Вибране зображення: Tesla Berlin, червень 2020. Скріншот із вбудованого вище відео JetFox на YouTube.