106565548 1591292366240dysonsuvjamesdyson

$600 млн. на проект електромобіля

Поділитися

Засновник Dyson опублікував своє фото на фоні електричного SUV сввоєї компанії. У цей проект було вкладено $600 млн. власних коштів.

Британський винахідник і мільярдер сер Джеймс Дайсон (James Dyson) відмовився від ідеї виробництва власного SUV на електричній тязі, оскільки «проект не виглядає комерційно вигідним». Таким рішенням було поставлено кінець в історії потенційного суперництва з Tesla та іншими виробниками електромобілів, Rivian та Byton.

Сер Дайсон написав у своєму блозі, що над проектом нового автомобіля працювала видатна команда, а сам він був наповнений технологіями та готовий до виробництва. Інженери компанії з нуля ствоорили новий електромобіль і побудували платформу, яку можна використовувати для виробництва різних типів елктромобілів і, зокрема, SUV.

Планувалося, що електромобіль проїжджатиме до 600 миль на одному заряді 150-кВт аккумуляторів (для порівняння Tesla Model Y на аналогічних акумуляторах може проїхати лише 300 миль). Салон електромобіля мава складатися з трьох рядів сидінь, де комфортнно могли рорзміститися семеро дорослих.

Виробництво електромобілів на сьогоднішній день поотребує дотацій з боку виробника, і у випадку автомобільних концернів це легко перекривалося прибутками від неелектричних моделей. Але Dyson не мав змоги втрачати кошти на електромобілі, а тому його виробництво було економічно не вигідним.

Дайсон додав, що було складно закривати цей проект, оскільки над ним уже працювало сотні інженерів, науковців і дизайнерів, що дало змогу досягти видатних інженерних результатів.