Tesla зможе розпочати складання електромобілів Model Y на підприємстві в Техасі до кінця березня

Поділитися

Цього тижня профільні ЗМІ розпочали з обговорення фотографії, на якій на околицях підприємства Tesla у Техасі було зафіксовано дев’ять електромобілів Model Y, які мають стати на конвеєр після запуску цього підприємства. Джерела стверджують, що виробництво почнеться до кінця поточного кварталу, а поки що підготовка до цієї події ведеться на повну.

Підприємство на околицях Остіна має стати другим майданчиком у США, де розпочнеться виробництво електромобілів Model Y. Воно ж уперше дозволить освоїти випуск версії кросовера з акумуляторними осередками типорозміру 4680, покликаними знизити собівартість тягової батареї. Особливістю нової модифікації Tesla Model Y стане батарея, що інтегрується у силовий каркас кузова. Аналогічні машини будуть сходити з конвеєра підприємства Tesla, що будується в Берліні, відповідні складальні одиниці вже можна було спостерігати під час екскурсії в жовтні минулого року.

З недавніх пір поруч із підприємством в Остіні розташовується штаб-квартира Tesla. Сайт Electrek з посиланням на власні джерела повідомляє, що виробництво кросоверів Model Y стартує в Техасі до кінця поточного кварталу, а зараз компанія активно залучає суміжників, які задіяні в цьому процесі. У поточному кварталі Tesla розраховує відвантажити кілька готових машин клієнтам. Спочатку кросовери можуть оснащуватися і батареями старого типу 2170, оскільки осередки 4680 поки не виробляються в достатніх кількостях.

Згодом у Техасі буде налагоджено виробництво не лише пікапів Cybertruck, а й вантажівок Tesla Semi, а також людиноподібних роботів Tesla Bot. Презентація, присвячена підсумкам третього кварталу минулого року, не містила згадок про проектну потужність підприємства у Техасі. Вочевидь, сьогодні Tesla переосмислює цей показник з урахуванням зростаючих апетитів і амбіцій. На звітному заході 26 січня Ілон Маск (Elon Musk) пообіцяв особисто розповісти про подальші плани компанії.