Якщо ви чекали на топову електричну версію Dodge Charger, схоже, доведеться розчаруватися. Виробник Jeep і Dodge — компанія Stellantis — відкладає запуск Charger Daytona SRT Banshee EV, який мав перевершити за потужністю легендарний SRT Hellcat.
Чи скасовують Dodge Charger Daytona Banshee EV?
Ще у 2022 році Dodge презентував Charger Daytona SRT Concept, заявивши, що він «змітає нудну парадигму електрокарів» і переосмислює, яким може бути EV.
Та тепер є сумніви, чи побачить цей проєкт світ. За даними Mopar Insiders, найбільш потужний електричний Dodge Charger став жертвою різкої зміни стратегії Stellantis, яка повертається до бензинових HEMI та гібридних технологій, замість повної електрифікації модельного ряду.

Яким мав бути Charger Banshee?
- Поточна версія Charger EV базується на 400V-платформі та видає до 670 к.с.
- Daytona SRT Banshee планувався на 800V-архітектурі з абсолютно новою силовою установкою.
- Stellantis стверджував, що ця система «перевершить продуктивність двигуна Hellcat».
- Очікувалося, що Banshee отримає щонайменше 1 000 к.с., проте офіційних характеристик так і не було підтверджено.
Для модельного року 2026 уже було знято з виробництва базову версію Charger Daytona R/T, залишивши лише Scat Pack.

Stellantis повертається до ДВЗ
Dodge офіційно коментарів не дає, однак тенденція очевидна:
- Ram скасував повністю електричний пікап та замінить його на Ramcharger REEV (електрокар з ДВЗ-генератором).
- Ram 1500 та Jeep Wrangler Rubicon 392 знову отримують HEMI.
- У 2026 році Dodge Durango також буде доступний лише з HEMI.
Все вказує на те, що й Charger може повернутися до V8.

Джерело: https://electrek.co/