У Білорусі розробили електричну вантажівку Vitovt Truck Electro Prime

Поділитися

Компанія «Білкомунмаш» представила електричну вантажівку Vitovt Truck Electro Prime у дизайнерському рішенні Vitovt. Крім сучасного зовнішнього вигляду, машина має передові технічні характеристики. Серійне виробництво моделі може бути налагоджено в найкоротший термін.

Габарити машини складають 10 500 × 2 600 × 4 000 мм при об’ємі кузова 44 м³ та вантажопідйомності 7 800 кг. Тяговий асинхронний електродвигун має потужність 180 кВт, що дозволяє електромобілю розганятися до 90 км/год. Літій-залізо-фосфатний акумулятор (LiFePO₄) власного виробництва має ємність 273 кВт·год і забезпечує вантажівці запас ходу 200 км.

При експлуатації у міських умовах Vitovt Truck Electro Prime демонструє витрати енергії на рівні 1,1 кВт·год на кілометр. Машина підтримує швидку зарядку, яка забезпечується двома розетками стандарту CCS Combo 2 — при використанні обох акумулятор одночасно заряджається приблизно 90 хвилин.

Інформаційно-розважальна система в салоні управляється за допомогою сенсорного РК-дисплея. Сидіння водія в тримісній кабіні обладнане пневмопідвіскою, підголовником, поперековою підтримкою, а також підігрівом, крім того, його положення налаштовується 8 регулюваннями. Передбачено та відкидне спальне місце, є функція клімат-контролю. Комфорт водія забезпечується допоміжними рішеннями: є цифрові дзеркала і додаткові світлодіодні вогні, у тому числі підсвічування повороту.

Технічна частина Vitovt Truck Electro Prime виконана відповідно до сучасних стандартів: система допомоги водієві першого рівня пропонує адаптивний круїз-контроль та автоматичне екстрене гальмування. Виробник також обладнав машину електронною керованою пневматичною підвіскою ЕLC, яка дозволяє регулювати вантажний майданчик, гальмівною системою з електронним керуванням (включаючи антиблокування ABS, а також контроль тягового зусилля ATC та DTC) та системою допомоги під час ухилу.