Panasonic розпочне масове виробництво батарей Tesla 4680 у 2023 році — вони можуть підвищити дальність ходу на 15%

Поділитися

Початок масового виробництва акумуляторних осередків типорозміру 4680 є ключовим фактором для розвитку бізнесу Tesla, оскільки вони пропишуться не тільки в нових версіях кросоверів Model Y, а й у вантажівках Semi, а також зроблять можливим появу більш доступних електромобілів марки. Panasonic розпочне випуск елементів 4680 у Японії наступного року.

Відповідні плани японського партнера є важливими для Tesla. По-перше, остання створювала осередки типорозміру 4680 за активної та домінуючої участі фахівців Panasonic. По-друге, власне виробництво таких акумуляторів у Неваді ще не скоро зможе покрити потреби компанії Tesla, а тому вона неминуче закуповуватиме батареї у Panasonic. Корейська компанія LG Energy Solution теж готова освоїти випуск акумуляторів цього типорозміру, а ось Samsung SDI розробляє близький за характеристиками власний аналог.

За інформацією Nikkei Asian Review, серійне виробництво літієвих елементів типу 4680 на своєму японському підприємстві корпорація Panasonic розпочне наступного року. Перехід на такі батареї дозволить збільшити ємність тягових акумуляторів Tesla більш ніж на 15%. Таким чином, старші моделі електромобілів Tesla зможуть без підзарядки проїжджати не 650, а всі 750 км і навіть більше. З іншого боку, Ілон Маск (Elon Musk) раніше поставив під сумнів доцільність подальшого збільшення запасу ходу електромобілів. За його словами, понад 600 км без відпочинку мало хто проїжджає, а поки водій та пасажири переводять дух, електромобіль може поповнити заряд батареї.

У компанії Panasonic сподіваються, що початок виробництва осередків типорозміру 4680 сприятиме подальшій популяризації електромобілів, а тому готові вкладати серйозні кошти в розширення профільних потужностей. Такі акумулятори Panasonic готові поставляти і іншим автовиробникам, а не тільки Tesla. В організацію виробництва акумуляторних осередків типу 4680 японська корпорація має намір вкласти щонайменше $705 млн.