Новий Porsche Taycan Sport Turismo: різносторонній автомобіль з високою динамікою

Поділитися

Разом зі спортивним седаном та моделлю Cross Turismo модельний ряд Taycan тепер налічує три варіанти кузова. Нова модель призначена для тих, хто хотів би поєднати практичність Taycan Cross Turismo із високою дорожньою динамікою спортивного седана Taycan. Першою в сімействі Taycan Sport Turismo на ринок виходить модель GTS, а вже з середини березня за нею будуть слыдувати і інші версії. Як новий елемент додаткового обладнання для моделей Taycan Sport Turismo пропонується панорамний дах з функцією Sunshine Control. Її особливістю є електрична система захисту від сліпучого сонця.

Для замовлення доступна модель:

• Taycan GTS Sport Turismo потужністю 380 кВт (517 к. с.) з повним приводом, вартість — від 3 861 215 грн.

З весни будуть доступні такі версії:

• Taycan Sport Turismo потужністю 240 кВт (326 л. с.) із заднім приводом, як опція пропонується високоефективна батарея Plus, що забезпечує потужність 280 кВт (380 л. с.), ціна – від 2 555 925 грн;

• Taycan 4S Sport Turismo потужністю 320 кВт (435 л. с.) з повним приводом, як опція пропонується високоефективна батарея Plus, що забезпечує потужність 360 кВт (490 л. с.), ціна – від 3 147 485 грн;

• Taycan Turbo Sport Turismo потужністю 460 кВт (625 к. с.) з повним приводом, ціна – від 4 459 205 грн та

• Taycan Turbo S Sport Turismo потужністю 460 кВт (625 к. с.) з повним приводом, вартість — від 5 404 415 грн.

«Поява Sport Turismo як третього варіанта кузова додає спортивності та практичності у наш модельний ряд електричних спорткарів., — говорить Кевін Гік, керівник модельного ряду Taycan. — Я впевнений, що нова  версія продовжить історію успіху Taycan. Особливо привабливим мені здається різнобічний характер п’яти модифікацій Sport Turismo: від виключно маневреного задньопривідного варіанта до надпотужної версії Turbo S».

Модель Taycan Turbo S Sport Turismo розганяється з місця до 100 км/год за 2,8 секунди. Її максимальна швидкість становить 260 км/год.

Найбільший запас ходу (до 498 кілометрів по WLTP) має модель Taycan 4S Sport Turismo. Як представники лінійки Taycan нового модельного року, повнопривідні моделі Sport Turismo відрізняються виключно ефективною стратегією приводу. Система управління тепловим режимом та функції заряджання також були вдосконалені.
Заряджання обох батарей з 5 до 80-відсоткового рівня займає 22,5 хвилини. Таким чином, за п’ять хвилин можна зарядити автомобіль до рівня, достатнього для подолання ще 100 кілометрів.

Функціональність та безліч практичних деталей

Taycan Sport Turismo, як і Taycan Cross Turismo, відрізняється спортивним силуетом з лінією даху, що опускається до задньої частини кузова, і високою практичністю. Але на відміну від побратима по модельному ряду Taycan Sport Turismo відсутні елементи дизайну позашляховика. Крім того, він також доступний із заднім приводом.

Висота від подушки сидіння до стелі в задній частині салону більш ніж на 45 мм перевищує аналогічний показник у спортивному седані Taycan. Запас простору над головою на сидінні водія збільшено на дев’ять міліметрів. Велика задня кришка забезпечує зручність завантаження багажного відділення. Проріз багажного відділення шириною 801 мм і висотою 543 мм набагато ширше і вище, ніж у седані (434 і 330 мм відповідно).

Об’єм заднього багажного відділення залежить від комплектації. У поєднанні з пакетом Sound Plus він сягає 446 літрів (седан: 407 літрів). При оснащенні аудіосистемою BOSE® Surround Sound (входить до базової комплектації з моделі Taycan Turbo Sport Turismo) багажне відділення має об’єм 405 літрів. При складених спинках задніх сидінь (складаються у співвідношенні 60:40) його обсяг збільшується до 1212 або 1171 літра. Доповнює його переднє багажне відділення об’ємом 84 літри.

Панорамний дах із функцією Sunshine Control перемикається в прозорий або матовий режим одним торканням пальця.
Особливістю нового панорамного даху є електрична функція Sunshine Control, що захищає пасажирів від сліпучого сонця. Велика скляна поверхня поділена на дев’ять сегментів, кожним з яких можна керувати окремо. Завдяки цьому можна робити прозорими чи непрозорими як окремі сегменти, так і весь дах. При перемиканні даху в матовий режим, салон залишається наповненим світлом.

Крім прозорого та матового налаштування також можна вибрати варіанти Semi та Bold. Це дві стандартні комбінації із вузькими або широкими сегментами. Пропонується навіть динамічна функція «приводу сонцезахисної шторки»: відповідна послідовність включення окремих сегментів активується, коли водій Taycan проводить пальцем по зображенню даху на дисплеї.

Найновішим стандартам у моделі Taycan Sport Turismo відповідають також системи комфорту та безпеки та інформаційно-розважальні функції.

Крім Apple CarPlay в комунікаційну систему Porsche Communication Management (PCM) з початку нового модельного року також інтегрований сервіс Android Auto. Таким чином, поряд з iPhone підтримуються і смартфони з операційною системою Android від Google.

Крім того, система голосового управління Voice Pilot тепер ще краще розпізнає природне мовлення. Навігаційна система швидше розраховує маршрути, використовує при пошуку спеціальних цілей (POI) в першу чергу онлайн-пошук і представляє інформацію у більш наочному вигляді.