Квантові обчислення допоможуть Hyundai покращити характеристики електромобільних акумуляторів

Поділитися

Корейська компанія Hyundai Motor доручила компанії IonQ, що спеціалізується на квантових обчисленнях, провести дослідження, спрямовані на покращення характеристик акумуляторів для електромобілів. Відповідно до угоди, IonQ і Hyundai спільно проводитимуть квантові обчислення для вивчення сполук літію та їх хімічних реакцій, пов’язаних з процесами, що відбуваються в акумуляторах.

В рамках дослідження компанії будуть моделювати хімічні реакції, які, як очікується, відбуватимуться в конструкціях акумуляторів, що розробляються, щоб допомогти компаніям швидко виявити сильні і слабкі сторони батарей без необхідності створювати їх фізичні прототипи. IonQ та Hyundai припускають, що їхні зусилля приведуть до відкриття нових різновидів з’єднань літію, які дозволять виробляти більш ефективні акумулятори, витрачаючи менше грошей та трудових ресурсів на їхнє виготовлення. Партнери також очікують покращення якості кінцевих продуктів, включаючи збільшення числа циклів зарядки та розрядки пристрою до виходу його з ладу, підвищення ємності та безпеки батареї.

IonQ і Hyundai стверджують, що досліджувані моделі є найскладнішими з коли-небудь досліджуваних з погляду кубитів і квантових вентилів, що використовуються для їх моделювання.

Зрештою Hyundai сподівається скоротити витрати фінансів та часу, які потрібні на розробку та виробництво батарей. Автовиробник зазначає, що акумулятори зазвичай є найдорожчим компонентом електромобіля, і зниження їхньої вартості дозволить знизити ціни авто на електричній тязі. Це, у свою чергу, допоможе компанії досягти цілей своєї ініціативи «Стратегія 2025», у рамках якої компанія має намір досягти продажів у 560 тисяч електромобілів на рік та представити понад 12 моделей акумуляторних авто на електричній тязі до кінця 2025 року.

Пітер Чепмен (Peter Chapman), президент і головний виконавчий директор IonQ, назвав роботу над підвищенням ефективності батарей «однією з найбільш перспективних областей, у яких квантові обчислення можуть продемонструвати свою важливість».

Варто зазначити, що минулого року Daimler підписала угоду з IBM про проведення аналогічного квантового моделювання літій-срібних батарей.