Електрокари в Норвегії є звичним явищем. Країна показує усьому світу, що перехід від бензину й дизеля на державному рівні цілком можливий та реальний — і робить це послідовно й успішно. E-mobility стає новим трендом та Україні є чому повчитись.
Пільги, як додатковий бонус
Уряд Норвегії значним чином підтримує введення електротранспорту, проводячи низку заходів, що стосуються пільг:
– паркування для електромобілів є пільговим;
– у водіїв електрокарів є можливість користуватися смугами громадського транспорту.
Інфраструктура
Масштабна мережа зарядних станцій Норвегії вирішує питання переживань залишитися з порожньою батареєю. Уряд країни має амбітну мету: такі станції повинні бути доступні щонайменше кожні 50 кілометрів.
Володіти електрокаром у Норвегії — зручно, вигідно та економічно. Загальні менші витрати на обслуговування, відсутність потреби в пальному та державна підтримка створюють умови, в яких електромобіль стає розумним вибором.
Проблеми та виклики
Хоча наразі e-mobility є мейнстрімом, Норвегія стикається з низкою проблем через впровадження електротранспорту:
– високі субсидії створюють навантаження на державний бюджет;
– попит на зарядні станції може перевищувати можливості інфраструктури, виникають черги;
– питання придатності зарядних станцій;
– значне навантаження на електромережу;
– часто електромобілями користуються лише ті, хто має доступ до приватних паркомісць.
Послідовність та передбачуваність є основними ключами успіху в активному впровадженні електромобілів на дорогах країн, України зокрема. Масовий перехід можливий за умов комплексного підходу: наявність зарядних станцій у достатній кількості, прозорі системи оплати, пільги для власників та розвиток енергетики. Коли держава стимулює попит, а бізнес і приватні компанії розвивають інфраструктуру, електромобілі перестають бути розкішшю, вони стають буденністю.
Джерело: https://www.pluginua.com.ua/ (Plug-in Ukraine 2025)
Автор: Василиса Журавльова, vasilisazhu@icloud.com

