2 38

Греція розвертається до електромобілів

Поділитися

Міністр охорорни навколишнього середовища та енергетики Греції Костіс Хадздакіс (Kostis Hatzidakis) заявив прор те, що уряд сприятиме купівлі електромобілів.

Субсидія від держави дозволить зекономити в середньому 25% вартості електротранспорту.

Уряд даватиме найнижчу субсидію на купівлю електромобіля — 15%, нові власники електроскутерів можуть розраховувати на 20% субсидії, а ті, хто купує електровелосипеди можуть рорзраховувати на компенасію до 40% вартості.

Щодо розвитку мережі зарядних станцій, то представник уряду Греції заявив, що до березня 2021 року у країні мамє зЯвитися 1200 зарядних станцій на усіх національних дорогах. Так само буде спрощено встановлення електрозарядних пристроїв, як у нових, так і в існуючих будинках.

У 2019 році в Греції було лише 115 зарядних станцій, з яких лише 6 підтримували режим швидкої зарядки. Для порівняння у Нідерландах є 83 196, у Німеччині 37 405, а у Франції 34 558 зарядних станцій. Серед усіх 22 країн ЄС Греція випереджала лише Польшу за темпами розвитку електротранспорту. Нова ініціатива уряду, вірогідно, дозволить покращити становище.